Czarny total look

Czarny total look

Sesja do dzisiejszego wpisu powstała w malowniczym miejscu znajdującym się nad brzegiem Warty.

Pomysł na tę stylizację pojawił się nagle, chociaż sama sukienka i inne detale czekały w mojej szafie na zdjęcia już od dawna. Często kupuję sukienkę lub jakiś dodatek, ponieważ bardzo mi się spodoba i dopiero po jakimś czasie komponuje resztę elementów, wyszukując zapomniane skarby z mojej szafy.

Czasami stworzenie stylizacji „dojrzewa” w mojej głowie i kiedy jestem pewna, że całość świetnie się komponuje, szykuje ubrania i organizuję sesję. Takie zestawy powstają równolegle, dlatego ilość moich looków jest w zasadzie nieograniczona.

Prezentowany przeze mnie ubiór w postaci koronkowej sukienki midi, czarnych sandałów na szpilce oraz beżowej torebki jest bardzo klasyczny. Sprawdzi się na wieczór, ale i w ciągu dnia „zrobi” niemałe wrażenie.

Materiał wierzchni sukienki, którą wybrałam to gipiura. Koronki są jednym z najpopularniejszych i zarazem najładniejszych wzorów stosowanych w krawiectwie oraz aranżacji wnętrz. Gipiura to elegancka odmiana koronek, wyróżniająca się wysokiej jakości materiałem (przędza poliestrowa) oraz bogatym zdobieniem. Gipiury najczęściej występują jako atrakcyjny dodatek do ubrań, obrusów czy firan. W tym przypadku cała sukienka została uszyta z tego typu koronki.

Bardzo lubię gipiurowe sukienki, ale muszę od razu wspomnieć, że tego typu materiał jest wymagający, ponieważ koronka gipiurowa jest mniej rozciągliwa i raczej „sztywna”, przy złym dopasowaniu uwypukli mankamenty sylwetki. Dlatego jeśli gdzieś nasz nowy zakup nie do końca leży, warto skorzystać z usług krawcowej, niedopasowana sukienka naprawdę może zepsuć nastrój, zamiast go stworzyć.

Moją stylizację dopełniają złote kolczyki z czarnymi kulkami oraz prosta skórzana kopertówka z płóciennym wypełnieniem, które jest widoczne dzięki ażurowej konstrukcji.

Sukienka – Mango

Sandały na szpilce – Zara

Torebka – Kiomi / Zalando

Kolczyki – Mango

Okulary przeciwsłoneczne – Mango