Brązowe oficerki

Brązowe oficerki

Śnieg cały czas raczy nas swoją bielą, a ja bardzo lubię z tego korzystać!

Dziś propozycja na spacer, ale też na zakupy, czy do miasta.

Świetnie się sprawdzi ciepły dłuższy sweter w uniwersalnym kolorze. Do tego obcisłe bordowe spodnie i brązowe oficerki. Kozaki tego typu to jeden z moich ulubionych zimowych wyborów – są wygodne, eleganckie i zwyczajnie ładne. Pasują do każdej sylwetki ! Początkowo były używane wyłącznie przez mężczyzn do jazdy konnej, ich wysokie cholewki chroniły łydki, a sztywna podeszwa bez bieżnika w razie upadku nie zatrzymywała stopy w strzemieniu. Oficerki stanowiły także podstawę ubioru wojskowego z uwagi na przymus przemieszczania się konno. Na początku XX wieku, kiedy to pojawiły się inne środki transportu stały się obuwiem rekreacyjno-sportowym tylko i wyłącznie do jazdy konnej, a dzięki Jacqueline Kennedy zostały spopularyzowane jako modny element codziennych stylizacji.

Bordowy pikowany płaszcz dobrze koresponduje z brązem torebki, a całość uzupełnia apaszka w kolorach brązu, ecru i czerwieni oraz granatowe rękawiczki.

Dziś był pochmurny dzień, ale okulary są obowiązkowym elementem –  nigdy nie wiadomo, kiedy słońce wyjdzie zza chmury 🙂 .

Lubię zimowe spacery i dźwięk śniegu skrzypiącego pod moimi butami, a Wy ?

Sweter – F&F

Spodnie – Mango

Oficerki – Venezia

Kurtka – Zara

Apaszka – Jackpot

Torebka – Superdry

Sunnies – Ray Ban

Rękawiczki – no name