Nad rzeką Wartą

Nad rzeką Wartą

Kapelusz z wielkim rondem chroni mnie przed promieniami słońca. Jego słomkowa lekkość nie uwiera i nie obciąża,  wspaniały z niego towarzysz wypraw podczas upałów. Spacer nad rzeką, beztroskie przeskakiwanie z kamyka na kamyk, poszukiwanie zanurzonych konarów, by uchwycić je w pięknym kadrze i podziwianie nadrzecznych krajobrazów są dla mnie kwintesencją weekendowego odpoczynku.

warta

Kocham tę malowniczą rzekę przepływającą przez moje miasto, jej meandry, uroczyska, spokój i koloryt. Mogę się wyciszyć, zamyślić, odpocząć…

warta

Warta jako trzecia pod względem długości rzeka Polski jest zarazem jedną z najciekawszych, wijącą się przez duże miasta, parki krajobrazowe i narodowe. Źródło jej bije w kaplicy św. Jana Nepomucena w Zawierciu (nazwa tego miasta pochodzi z resztą od rzeki – „za Wartą”), a uchodzi do Odry w okolicach Kostrzyna. Eksploatowana jest turystycznie czy transportowo, fakt ten nie ujmuje jej romantycznemu, łagodnemu klimatowi.

nad rzeką

Piknik na nadwarciańskiej plaży postanowiłam okrasić piękną zwiewną sukienką z motywem piwonii, której niecodzienny dekolt na plecach przyciąga wzrok. Świetnie zgrywa się ona z opisanym wcześniej kapeluszem, okularami i wygodnymi granatowymi klapkami.

Mam nadzieję, że Wy również podziwiacie i szanujecie tę cudowną rzekę i korzystacie z jej dobrodziejstw.

warta

Sukienka – Naoko

Klapki – Marc O’Polo

Kapelusz – Reserved

Okulary przeciwsłoneczne – Furla