Fioletowy total look

Fioletowy total look

Dziś na blogu chciałabym Wam zaprezentować fioletowy total look w otoczeniu zamarzniętej zieleni. Powalone drzewo, rozprzestrzeniający się po kadrze bluszcz i dywan z jesiennych liści stworzyły aurę nieco mrocznej tajemnicy. Dzięki lekkiemu przymrozkowi i ostrym promieniom słonecznym zdjęcia zyskały melancholijno – bajkowego charakteru.

Dziewczyna na fioletowo w opasce

Czy za przepięknym klimatem czai się jakiś nieodgadniony sekret? Wskazywałby na to kolor przewodni dzisiejszego stroju, kojarzony z magią i tajemniczością. 😉

Dziewczyna we fioletach

Fioletowy utożsamiamy bardzo często z duchowością, kobiecością, władzą… W dawnych czasach traktowano go jako synonim luksusu i monarchii, gdyż purpurowy tyryjski barwnik był niezwykle drogi. To także kolor, który obecnie ludzie najczęściej kojarzą z ekstrawagancją i indywidualizmem, jednakże nie należy on do czołówki ulubionych barw. W badaniu przeprowadzonym wśród Europejczyków tylko 3% respondentów oceniło ten kolor jako swój ulubiony, umieszczając go za niebieskim, zielonym, czerwonym, czarnym i żółtym (kolejność nieprzypadkowa). Zremisował jedynie z pomarańczowym.

Skórzana fioletowa torebka na tle sukienki

Jak większość kolorów pasuje do każdego typu urody, trzeba jedynie znaleźć dla siebie właściwy odcień. Stylistki modowe nie będą miały żadnych problemów z doborem odpowiedniej palety. Dla mnie łaskawe są zimne i ciemne odcienie, intensywne i mocne. Takie też tony kolorystyczne pojawiły się na sukience maxi ze wzorem w fioletowe kwiaty z zielonymi  dodatkami oraz na fioletowej puchowej kurtce. Nieco jaśniejszy kolor występuje natomiast na torebce – tutaj chciałam zwrócić szczególną uwagę na jej nietypową formę z okrągłą metalową rączką.

Dziewczyna w fioletowej sukience w kwiaty

Nie obawiałam się zbytniej przesady ilościowej, ponieważ total looki królują na blogach i wybiegach już od kilku sezonów. Nie martwiłam się też, że będzie banalnie, przecież połączenie różnych faktur materiałów oraz obecność efektownego printu wystarczająco uatrakcyjniły całość.

Dziewczyna w lesie - trzyma torebkę w różowych rękawiczkach

By jednokolorowy strój nie był trywialny, warto przełamać kolorystykę drobnym akcentem. W moim przypadku postawiłam na magentowe rękawiczki – sami przyznacie, że skupia się na nich pierwsze spojrzenie.

Biorąc pod uwagę fakt, że fioletowy strój z akcentem o barwie fuksji stanowi całkiem mocną i nie znoszącą konkurencji kompozycję, oficerki w klasycznej czerni wydawały się idealnym pomysłem na wykończenie tej kreacji.

Dziewczyna we fioletach na tle jesiennych liści

Zachęcam Was do podróży po naszym blogu w poszukiwaniu propozycji w tym pięknym i efektownym kolorze. Polecam szczególnie: http://www.girlsinheels.pl/fioletowa-sukienka-z-portfelowym-dekoltem/ oraz http://www.girlsinheels.pl/fioletowa-pikowana-kurtka/.

Na koniec zdradzę Wam tajemnicę, że … we fioletach czuję się iście królewsko! 😉

Kurtka – Zara

Sukienka – Edited

Oficerki – Gino Rossi

Torebka – Batycki

Rękawiczki – Wittchen

Opaska – Bijou Brigitte