Marynarka oversize

Marynarka oversize

Ostatnio bardzo polubiłam noszenie oversize’owych marynarek. Zauważyłam, że częściej sięgam po nie, niż po ulubione dotąd skórzane kurtki. Tak ubrana czuję się równie stylowo i na czasie, a jednocześnie odnalazłam w nich kilka dodatkowych zalet. Są one dla mnie nieco bardziej wygodne, lekkie i nie krępują ruchów.

Czerwona marynarka i sukienka w kwiaty

Pięknie obfotografowana czerwona marynarka z Zary to mój top of the top. Leży idealnie, pasuje do większości moich stylizacji, a kolorem doskonale współgra z prezentowanym przeze mnie typem urody. Chciałabym, by wszystkie moje zakupy były tak udane. W stylizacjach modowych liczy się przecież przede wszystkim to, by czuć się w ubraniach, jak w drugiej skórze.

Moda oversize ma swoich zwolenników, zwłaszcza wśród młodzieży (wywodzi się przecież z hip hopowej stylistyki). Spotyka się jednakże równie zagorzałą jej krytykę. Słychać głosy, że oversize jest niesmaczny i nieelegancki… Moim skromnym zdaniem warto zaczerpnąć z tego trendu to co najlepsze i delektować się możliwościami, jakie daje łączenie go z dopasowanym ubraniem.

stylizacja z czerwoną marynarką

W dzisiejszej stylizacji połączyłam marynarkę z kwiecistą czarną sukienką. Krój kiecki świetnie się nadaje dla figury – jabłka. Jest lekko rozszerzany (układa się w literę A), o odpowiedniej długości i z bufiastymi rękawami dodającymi lekkości. Wzór w białe kwiaty lekko rozrzucony na całości materiału korzystnie tuszuje wszelkie mankamenty. Kwietny trick to najlepszy podstęp, chętnie wykorzystywany przez modowe stylistki.

sukienka w łączkę

Do sukienki tym razem dobrałam kultowe półbuty Dr Martens na wysokiej podeszwie, których kolor pięknie koresponduje ze wzorem z sukienki, a jednocześnie nieco ogranicza „toporność” tego obuwia.

Ostatnim elementem stroju, na który chciałam położyć akcent, to czerwona torba Valentino. To shopper idealny dla mnie, ponieważ poza interesującym kształtem i ładnym kolorem jest jeszcze wyjątkowo pojemny i poręczny.

Równie pakowny shopper prezentowała już na naszym blogu Rina, możecie poczytać o tym pod linkiem: http://www.girlsinheels.pl/hello-june/.

Ja natomiast jestem fanką czerwonych torebek, co można zauważyć na przykład tutaj: http://www.girlsinheels.pl/sunny-yellow/.

Dziewczyna na tle totemu

W naszym blogu modowym najwięcej miejsca poświęcamy stylizacjom. Tym razem chciałabym zwrócić jeszcze Waszą uwagę na otaczające mnie na zdjęciach totemy – projekt Alicji Białej. Jest to ważny apel o szacunek do ziemi i zasobów naturalnych. Na totemach możemy znaleźć kody QR, które odsyłają nas do badań naukowych oraz informacji dotyczących deforestacji, nadmiernej eksploatacji oceanów, wymierania dzikich zwierząt, smogu, nadprodukcji plastiku i przemysłowej produkcji żywności.

Warto przemyśleć te trudne zagadnienia i chociaż krok po kroku wdrażać we własnym życiu postawę pro-eko.

Dziewczyna z kubkiem kawy

Marynarka – Zara

Sukienka – Lost Ink

Półbuty – Dr Martens

Torebka – Valentino

Zaczytana osoba na murku