Stylizacja na lato w stylu country

Stylizacja na lato w stylu country

Dzisiejszy post nawiązuje do stylu country (inaczej kowbojskiego), który jest bliski memu sercu. Pokrewny do boho, ale bardziej zadziorny idealnie współgra z moją naturą. Nie dajcie się jednak zwieść, bo dziki zachód to nie tylko kowbojki, to przede wszystkim wszędobylskie w ostatnich sezonach frędzle. Stają się one coraz bardziej niestandardowe. Są już wykończeniem torebek na ramię i zamszowych płaszczy. Pojawiają się także przy butach i futrach.

Obecnie frędzle są zdecydowanie długie, niemal niepraktyczne. Nie boję się nawet stwierdzić, że często wymagają nieco uwagi, by ich nie podeptać i w nie się nie zaplątać. Z frędzlowego trendu wybrałam idealną dużą skórzaną torbę XXL, której jedyną wadą jest to, że nigdy nie mogę znaleźć w niej kluczy. 😉

Pozostałe elementy to piękna bawełniana koszula z angielskim haftem w stylu sielskiego boho, która ładnie komponuje się z moim lookiem. Przewiązanie jej w pasie nadaje całości niemalże festiwalowego charakteru.

Nie mogło zabraknąć także kowbojek, tych najbardziej klasycznych z zamszu o długości do połowy łydki. Natomiast czarne szorty pozostają tu tłem dla innych elementów ubrania. Dlaczego zatem zrezygnowałam z koszuli w kratę, kapelusza i jeansów, tak charakterystycznych dla westernów? Ponieważ warto odejść od schematu i przełamać trochę wzorcowe zestawienie np. awiatorami, które nadają nowoczesności mojej stylizacji. Tak ubrana mogę wybrać się w ciepłe niedzielne popołudnie do ogródków na poznańskim Starym Rynku, które ostatnio oblegane nareszcie tętnią życiem! Stęskniłam się już bardzo za leniwym oglądaniem przemieszczających się ludzi i sączeniem mrożonej kawy.

Koszula – Only

Szorty – Zalando Essentials

Kowbojki – Venezia

Torba z frędzlami – prototyp

Awiatory – H&M

Bransoletka – Swarovski