Fioletowa sukienka z gipiury

Fioletowa sukienka z gipiury

Fiolet, królewski kolor, od zawsze kojarzył się z władzą i majestatem. Często towarzyszy towarom luksusowym, takim jak zegarki czy biżuteria (ozdobne pudełka wymoszczone są fioletowym aksamitem), ponieważ w wyjątkowy sposób podkreśla złoto i kolor żółty.

violet

Kilkadziesiąt lat temu, w latach 60.  XX w przypisano tej majestatycznej barwie inny ciekawy zestaw cech –  stał się kolorem buntu, przemian, wolności i prowokacji.

Dodatkowo jako rzadko występujący w przyrodzie postrzegany jest często jako znak indywidualizmu i ekstrawagancji. Taka wybuchowa mieszanka znaczeń doskonale wpisuje się w moją osobowość.

violet

Prosta dopasowana sukienka swój elegancki charakter zawdzięcza nie tylko barwie, lecz także przepięknej gipiurze, z której jest wykonana. Perfekcyjnie prezentuje się na tle niepowtarzalnych zakątków poznańskiego Starego Rynku.

guipure

Gipiura to inaczej koronka wenecka. Składa się z nieregularnych oczek oraz wypukłego wzoru. Słowo pochodzi z języka francuskiego i pierwotnie oznaczało tasiemkę.  Gipiury popularność swą zdobyły w XIX wieku, ale i dziś są częstym motywem sukienek wieczorowych czy koktajlowych.

guipure

Technika tworzenia gipiur pochodzi z Flandrii i polega na przeplataniu nici nawiniętych na klocki. Tak powstaje ornament, a siateczki stanowią jego wypełnienie. Tworzy się ozdobny ażur, w którym można poczuć się subtelnie i bardzo kobieco.

ażur

Czerwone szpilki świetnie przełamują monochromatyczność stylizacji, nadając równocześnie lekkości sylwetce.

czerwień

Prosta kopertówka w purpurowym kolorze dopełnia całość i podkreśla reprezentacyjność stroju.

torba

Sukienka – Esprit

Szpilki – Venezia

Okulary – Love Moschino

Kopertówka – New Look