Wzór Polka Dots na sukience

Wzór Polka Dots na sukience

Czarny kolor stanowi podstawę mojej szafy, często ubieram go do pracy lub na popołudniowe wyjścia. Od kiedy jestem posiadaczką białej kici Snieżki noszenie tej barwy jest nieco utrudnione, gdyż wyjątkowo kontrastuje z pozostawioną na ubraniu sierścią. Jak to trafnie ujęto na koszulkach Pańcio&Pańcia „kocia sierść to element mojej stylizacji”. ;D

Dziewczyna siedzi na scenie w muszli koncertowej

Powyższe doświadczenie nauczyło mnie, by wybierać ubrania czarne z białym wzorem. Odziana w ciekawy kontrast nie martwię się, że pojedynczy biały włosek uszedł uwadze czyszczącej rolki.

Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować przepiękną sukienkę midi na ramiączkach, uszytą z materiału ze wzorem Polka Dots. Pattern ten, popularność swą zdobywał w tym samym czasie i środowisku, co szybki ludowy taniec 2/4 – Polka, któremu w zasadzie zawdzięcza nazwę. Wzór, pomimo iż towarzyszy nam już od XIX w, rzadko pojawia się na formalnych strojach, zazwyczaj ograniczając się do kontekstów bardziej luźnych, koktajlowych, powiązać go również można z kostiumami kąpielowymi czy bielizną.

Dziewczyna stoi na scenie w muszli koncertowej

Pomimo swoich rubasznych i sielskich korzeni, Polka Dots dobija się czasami do świata Haute Couture. Kanony powstają przecież po to, by je łamać, a przykładem takich działań jest Carolina Herrera. Część stylistek modowych silnie kojarzy kropki z tą wenezuelską projektantką mody, która używała motywu Polka Dots na większości swoich projektów z przełomu lat 80. i  90., a także na pudełkach swoich perfum.

Zamyślona dziewczyna siedzi na scenie

Moja sukienka w kropki opasana została czerwonym cienkim paskiem, co nadało jej nieco zadziorności, a stylizację uzupełniłam o nieodzowne czarne okulary, czarne skórzane klapki i popularną tego lata baguette bag. Ciekawym i jednocześnie bardzo bliskim memu sercu dodatkiem jest czarna bluza z białym wizerunkiem Karla i jego kotki Choupette. Ten wesoły ciuszek idealnie współgra z całością koncepcji stroju.

Dziewczyna siedzi na scenie, ma ubraną bluzę z Karlem i kotem

Białe kropki na czarnym tle często pojawiały się na naszym blogu, dziś chciałabym przypomnieć Wam 2 sesje: http://www.girlsinheels.pl/polka-dots-vw-westfalia/ oraz http://www.girlsinheels.pl/sukienka-w-grochy-cutlass-supreme/.

Mam nadzieję, że tak jak ja uwielbiacie czarno-białe połączenia, stroje ze wzorem w kropki oraz oczywiście puszyste kotki. Serdecznie pozdrawiamy każdego miłośnika mruczących czworonogów.😊

Dziewczyna stoi wśród białych ławek

Sukienka – H&M

Bluza – Karl Lagerfeld

Klapki – Mango

Torebka – Monki

Okulary przeciwsłoneczne – Zara

Dziewczyna ubrana na czarno zakłada okulary przeciwsłoneczne