Jesienny relaks

Jesienny relaks

Zabiegi fizjoterapeutyczne do których zaliczany jest masaż są coraz bardziej popularne. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że wśród nas zaczęło się pojawiać coraz to więcej osób regularnie uprawiających sport, ale przede wszystkim przez to, że mamy większą świadomość potrzeb naszego organizmu.

Po ośmiu godzinach pracy często okazuje się, że nasze ciało jest spięte, a mięśnie karku sztywne. Odczuwamy zmęczenie i ociężałość. Pomóc może masaż: leczniczy, relaksacyjny lub głęboko rozluźniający.

Masaż leczniczy w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała, oddziałuje na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Polecany jest on głównie przy różnorakich schorzeniach kręgosłupa, oraz rwie kulszowej. Masaż pleców trwa około pół godziny.

Masaż relaksacyjny – jest specyficzną formą masażu, prowadzącą do wyciszenia, odprężenia, zmniejszenia jak to tylko możliwe objawów bólowych, oraz do uzyskania równowagi zarówno fizycznej jak i psychicznej. Masaż relaksacyjny szczególnie przydatny jest po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym. W czasie zabiegu podnosi się poziom endorfin w organiźmie, co prowadzi do poczucia zadowolenia, odprężenia i gotowości do dalszego wysiłku. Czas trwania masażu, to ok jedna godzina.

Aromaterapeutyczny masaż głęboko rozluźniający, rozpoczyna się relaksującą lawendową kąpielą stóp lub ich peelingiem. Połączenie olejów eterycznych, oraz lawendy działa głęboko rozluźniająco na mięśnie. Doskonale sprawdza się po stresującym dniu. Niweluje napięcia mięśni, a zawarta w oleju witamina E odżywia skórę. Czas trwania masażu to około 75 minut.

Warto pamiętać, że aby masaże okazały się skuteczne wymagają regularności.

Wymienione masaże, przetestowałam na własnej skórze w Instytucie Urody Casolla , który serdecznie polecam.  Zaangażowanie, kwalifikacje oraz indywidualne podejście do klienta dają pewność, że masaż skutecznie usunie zmęczenie i pozwoli nam się odprężyc, oraz poprawi nasze samopoczucie.

Serdeczne podziękowania dla Instytutu Urody Casolla, za możliwość wykonania zdjęć do tego posta.