Czarno – biały kontrast

Czarno – biały kontrast

Kontrastowe ubranie stanowi silny magnes uwagi. Przyciąga wzrok i nie pozostawia obserwatora obojętnym. Nie jest prostą sprawą zbudować interesującą kontrastową stylizację, dlatego tym razem postawiłam na najbardziej klasyczny, a jednocześnie bardzo efektowny duet czerni z bielą. Takie zestawienie kojarzy się z perfekcją i klasą, a jednocześnie świetnie odnajduje się w stylu street wear.

Czarno biały strój sportowy

W modzie czarno – biały kontrast pojawił się dzięki genialnej Coco, która do wylansowanej przez siebie małej czarnej potrafiła zaproponować białe dodatki – perły czy kapelusz. Rozkwit modowy czarno – białych kontrastów nastąpił w latach 60., w których to królowały achromatyczne figury geometryczne. Dzięki tym zabiegom stylizacje nabierały futurystycznego charakteru. Obecnie duet te kojarzy się z nieodżałowanym Karlem i jego śliczną kotką Choupette, pojawiających się jako kreskówki na strojach z domu mody Lagerfeld.

Dziewczyna w czarnej sukience i białej bluzie

Aby w swoim ubiorze nie popełnić gafy, zabawa kontrastem powinna się odbywać przy przestrzeganiu kilku zasad. Przede wszystkim należy pamiętać o oczywistej właściwości kolorów, mianowicie, że jasny przyciąga uwagę, a ciemny ją odwraca. Dlatego budowanie kontrastowego czarno – białego stroju powinno być świadome. Ciemnym kolorem możemy zatuszować nasze braki, a jasnym wyeksponować zalety. Ponadto ważne są proporcje użycia czerni i bieli w stylizacji. Przy kształtnej sylwetce, możemy zachować równowagę barw, natomiast przy sylwetkach problematycznych warto poeksperymentować z dysproporcjami. Tęższe kształty lepiej będą wypadać przy większej ilości czerni w kontrastowej stylówce, natomiast drobne – odwrotnie.

Uśmiechnięta dziewczyna w czarnej czapce z daszkiem

Jeśli tworzenie kontrastów przysparza nam trudności, stylistki modowe proponują zacząć swoją przygodę od metody krok po kroku. Można dołożyć do ubioru tylko jeden akcent w kontrastowym kolorze lub skupić się na dodatkach o przeciwstawnej barwie. Bazą w budowaniu doskonałej kontrastowej stylizacji jest umiejętne żonglowanie – akcentami, proporcjami i miejscami skupienia czy odwracania uwagi.

Dziewczyna ubrana w czarno - biały kontrastowy strój

Na dzisiejszą moją street wear’ową stylizację składa się czarna prosta sukienka w towarzystwie białej bluzy. Kontrastowość zestawu podkreślają czarna bejsbolówka i biała torebka. Ponieważ czerń i biel jest ulubionym połączeniem dla kultowych marek kojarzonych ze sportowym stylem, nie mogło tutaj zabraknąć czarno białych Adidasów Superstar, pięknie odzwierciedlających ideę achromatyczności. Jest prosto, a jednocześnie wygodnie i ciekawie.

Fragment sylwetki w butach Adidas

Zachęcam Was do konstruowania swoich własnych czarno – białych strojów, mają one w sobie coś z pierwotności i sprawiają, że czujemy się w nich komfortowo. Na naszym blogu modowym prezentowałyśmy Wam już takie pomysły, na przykład tutaj: http://www.girlsinheels.pl/lace-pants/ i tutaj: http://www.girlsinheels.pl/elegant-jumpsuit/.

Sukienka – Diesel

Bluza – Marc o’Polo

Czapka – Calvin Klein

Torebka – Ochnik

Buty – Adidas