Zabiegi na twarz – Salon Manifiq

Zabiegi na twarz – Salon Manifiq

Lato zbliża się wielkimi krokami. To już ostatni dzwonek by zadbać o skórę twarzy, dlatego dzisiejszy post jest poświęcony zabiegom pielęgnacyjnym.

Mezoterapia mikroigłowa to dobre rozwiązanie dla osób, których twarz jest przesuszona, szara, brak jej ujędrnienia a zmarszczki są coraz bardziej widoczne. Celem mezoterapii mikroigłowej jest utworzenie jak największej ilości mikronakłuć, które wywołają drobne reakcje zapalne. Dzięki temu w zostaną aktywowane reakcje naprawiające i odbudowujące uszkodzone tkanki. Powstałe mikrokanaliki pozwolą na wprowadzenie do głębszych warstw skóry ampułki ze składnikami aktywnymi dopasowanymi do indywidualnych potrzeb. Najlepsze efekty uzyskamy w serii kilku zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.

Inną alternatywą jest Retix C. Ten złuszczający zabieg będzie idealny dla zabieganych kobet lubiących szybkie efekty bez konieczności przeprowadzania serii. Aplikowana w salonie kosmetycznym maska Retix C powoduje silne złuszczanie się naskórka w obrębie twarzy, szyi i dekoltu co daje wymierne korzyści:

  • odbudowę włókien kolagenowych, elastyny i stymulacje odnowy komórek skóry
  • wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry
  • poprawę gęstości i napięcia skóry
  • wzrost poziomu nawilżenia skóry, dzięki ograniczeniu utraty wody z naskórka
  • regulację procesu rogowacenia naskórka
  • ochronę przed fotouszkodzeniami i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry dzięki przywróceniu w skórze prawidłowego poziomu witaminy A.

Dobrą opcją może być mikrodermabrazja, która sprawi że cera będzie olśniewająca. Zabieg ten spłyca zmarszczki, ujednolica kolor skóry, która staje się gładka w dotyku. Mikrodermabrazja idealnie sprawdza się w terapiach skojarzonych np. ze złuszczaniem chemicznym lub z łagodzącą maską algową.

Systematycznie wykonywane zabiegi złuszczające pozwalają zachować zdrowy, piękny wygląd gdyż dzięki nim na bieżąco usuwane są przebarwienia powstałe na skórze, a zmarszczki regularnie spłycane, co jest bardzo istotne, gdyż im są one dłużej tym trudniej je usunąć.

Pięknie i młodo wyglądająca skóra twarzy zawsze będzie naszym sprzymierzeńcem. Zaniedbanej cery nie przykryje nawet najlepiej wykonany makijaż, a promienie słoneczne skutecznie ujawnią brak pielęgnacji. Dlatego warto jest poświęcić chwilę na przyjrzenie się swojej skórze przed latem, dobrać właściwy zabieg i pomyśleć o sobie.

Za konsultację kosmetyczną oraz możliwość wykonania zdjęć do posta serdecznie dziękujemy Salonowi Manifiq.

https://www.facebook.com/KasiaManifiq/