Jeansowa kurtka

Jeansowa kurtka

Kolor niebieski jest jednym z moich ulubionych. Sprany jeans czy bardziej intensywny indygo, wszystkie jednakowo kradną moje serce. Nieśmiertelna jeansowa kurtka o klasycznym kroju to model z Pepe Jeans. Wypatrzyłam ją na Zalando. Przyciągnęła mój wzrok bardzo intensywną barwą, która idealnie współgra z moją urodą. Nie od dziś bowiem wiadomo, że w jeansie najlepiej jest blondynkom. 😉

Za pierwszy model kurtki dżinsowej uznaje się kurtkę marki Levi Strauss, oznaczoną symbolem 506. Ta produkowana od 1905 katana, nie przypominała jednak dzisiejszych kurtek typu trucker. Była to po prostu koszula z grubszego jeansu, dopiero z czasem jej kształt zaczął przypominać współczesne jeansowe okrycia.

Jeśli jeans to kowbojki 😉 Tym razem wybrałam model w jasnym kolorze z charakterystycznymi wstawkami z L37. Neutralne dodatki w postaci bawełnianej sukienki i lnianej torby typu shopper neutralizują nieco wrażenie „dzikiego zachodu”, a awiatory dodają nowoczesności tej stylizacji. Taki zestaw ubraniowy powoduje, że czuję nieskrępowaną niczym przyjemność spaceru w jesiennym słońcu.

Więcej looków w stylu boho/country znajdziecie tutaj:

http://www.girlsinheels.pl/styl-boho-na-lato/,

http://www.girlsinheels.pl/stylizacja-na-lato-w-stylu-country/.

Kurtka – Pepe Jeans

Sukienka – Vero Moda

Kowbojki – L37

Shopper – Mango

Awiatory – HM