Kontrast – siła stylizacji

Kontrast – siła stylizacji

Kontrast w ubiorze sprawia, że stylizacja jest interesujaca. Owszem stonowane, zgaszone kolory to najlepszy wybór, jeśli jesteś miłośniczką klasyki lub minimalistką, która ceni sobie styl i dobry gust. Jednak nawet te zdeklarowane zwolenniczki prostoty od czasu do czasu mają ochotę przemycić do swoich outfitów mocniejsze i bardziej wyraziste kolory.

Jest na to kilka sposobów. Głównie od sylwetki zależy dobór i proporcje kolorów. Jeśli jest proporcjonalna, śmiało możesz zachować równowagę 1:1. (np. płaszcz i buty w jasnym kolorze, sukienka i torebka w ciemniejszym). Jeśli dysproporcji sylwetki jest więcej stawiamy na jeden element kontrastowy, który będzie eksponował nasz największy atut, odwracając uwagę od słabych punktów. Oczywiście swoje atuty eksponujemy jasnym kolorem, a mankamenty tuszujemy ciemnym. Jeśli chodzi o barwy polecam reguła trzech kolorów. Tu ciekawe efekty przynosi też łączenie mocno kontrastujących ze sobą barw np. granatowy z czerwienią i bielą, biel z żółtym i granatem, granat z zielenią i z bielą (bardzo często wykorzystywane przy klasycznych sportowych strojach).

Warto wspomnieć o kontraście twarzy, o którym decydują kolor i odcień skóry, włosy, brwi i kolor oczu. Wysoki kontrast mają kobiety o jasnej cerze, ciemnych oczach i włosach. Niski te z nas, które posiadają jasną cerę i włosy oraz ciemny odcień skóry i włosów. Odpowiednie kolory powinny znaleźć się jak najbliżej twarzy, eliminujemy natomiast te bardzo zbliżone do koloru naszej skóry.

W dzisiejszym outficie postawiłam na klasykę: czerń, biel i czerwień. Moja figura to A, dlatego wybrałam ciemną plisowaną spódniczkę i czarno-białą bluzkę, która kieruje nasz wzrok na górne partie sylwetki. Czerwony szal podbija pozostałe elementy stylizacji. Nie bez znaczenia jest też kontrastowe umaszczenie mojej towarzyszki Abi, która bardzo dzielnie wytrwała cała sesję!

Nasze kontrastowe propozycje znajdziecie tutaj: http://www.girlsinheels.pl/wzor-polka-dots-na-sukience/ i http://www.girlsinheels.pl/red-skirt/.

Bluzka – Only

Spódniczka – Stradivarius

Szal – Solar

Oficerki – Venezia

Okluary – Seen

Specjalne podziękowania dla Właścicieli Abi, za możliwość wykonania zdjęć.