Laser Vectus – Casolla

Laser Vectus – Casolla

Laser to urządzenie bardzo uniwersalne, a  w zależności od długości fal możemy:  odmłodzić i wygładzić skórę, przeprowadzić zabieg depilacji, pozamykać naczynka krwionośne, zmniejszyć widoczność blizn i rozstępów, usunąć przebarwienia skórne lub tatuaż, a także pozbyć się brodawek i innych zmian skórnych.

Dziś zajmiemy się depilacją przy użyciu najnowszego lasera firmy Palomar – Vectusa, który miałyśmy okazję przetestować w Instytucie Urody Casolla w Poznaniu.

Jak powszechnie wiadomo najskuteczniejszą metodą  pozbycia się niechcianych włosów jest laser, który pozwala na trwałe usunięcie owłosienia w zasadzie z każdej partii ciała. Seria zabiegów pozwala osiągnąć wymierne efekty przy stosunkowo tak naprawdę małej inwazyjności.

Najnowszy laser do trwałego usuwania owłosienia Vectus jest następcą dobrze nam znanego Light Sheer. Firma Palomar stworzyła Vectusa, który jest

  • mniej bolesny,
  • skuteczniejszy dla jasnych włosów
  • bezpieczniejszy dla ciemnych karnacji.

Śmiało możemy powiedzieć, że po pierwszym zabiegu efekty są już widoczne. Natomiast seria 5-ciu pozwala na osiągnięcie pożądanych rezultatów. Skóra jest gładka i pozbawiona widocznych zaczerwienień, które tak często pojawiają się po depilacji woskiem czy depilatorem. Po wykonaniu serii zabieg należy powtarzać w zależności od potrzeb i tak naprawdę rodzaju posiadanych przez pacjenta włosów.  Polecana ilość zabiegów jest indywidualna. Jak powszechnie wiadomo depilacja laserowa nie należy do zabiegów bezbolesnych, dlatego polecamy zastosowanie kremu Emla, który możemy zakupić wcześniej (można go nabyć w Instytucie Casolla).

Z roku na rok rośnie zainteresowanie zabiegami z wykorzystaniem laserów, dlatego dostępność technologii laserowej jest coraz większa. Rosnąca świadomość społeczeństwa na jej temat pozwala na wybranie odpowiedniego gabinetu i urządzenia. Trend uważamy za jak najbardziej pozytywny. Bardzo dobrze, że tak skuteczne terapie dostępne są dla coraz szerszego grona osób, potencjalnie nimi zainteresowanych. Pamiętajmy jednak, że przed wizytą u Specjalisty ds. zabiegów laserowych musimy upewnić się, że osoba, której powierzamy naszą urodę i zdrowie jest kompetentna i pracuje na odpowiednim sprzęcie.

Serdeczne podziękowania dla Instytutu Urody Casolla za możliwość przetestowania lasera Vectus, jak również za możliwość wykonania zdjęć do posta.