Test pędzli do makijażu

Test pędzli do makijażu

Niewiele z nas ma świadomość, że pędzle to baza do wykonania perfekcyjnego makijażu. To nasi najlepsi przyjaciele, dzięki którym podkreślenie urody staje się łatwiejsze.

Z szerokiej oferty pędzli trudno wyłonić te najlepsze i najważniejsze, dlatego warto znać zalety i wady pędzli ze sztucznego oraz naturalnego włosia.

Pędzle naturalne równomiernie rozprowadzą puder lub róż czy inne produkty suche. Można nimi również lepiej i dokładniej nałożyć kolor. Włosie tych pędzli jest delikatne, łamliwe przez co bywa trudniejsze w czyszczeniu.

Natomiast pędzle syntetyczne lepiej sobie radzą z produktami mokrymi, takimi, jak podkład, gdyż są bardziej wytrzymałe, przez co ich czyszczenie nie przysparza większych trudności. Do ich pielęgnacji najlepiej nadaje się oliwa z oliwek.

W każdej porządnej kosmetyczce powinien znaleźć się zestaw kilku  pędzli – niezbędników, bez których wykonanie makijażu jest trudne do przeprowadzenia.

Podstawa to:

pędzel do podkładu z gęstym i zbitym syntetycznym włosiem,

duży, puchaty pędzel do pudru (milutki  w dotyku),

skośny pędzel do różu / bronzera,

płaski pędzel do nakładania cieni,

pędzelek „puchacz” do ich rozcierania na powiece,

skośny pędzelek do brwi

skośny pędzelek do kreski na powiece (można też użyć kredki lub eyelinera w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać).

Najbardziej popularnymi markami wśród pędzli są Zoeva i Hakuro, których podstawowe zestawy prezentujemy na poniższych zdjęciach:

Oba zestawy są dobrze przemyślane, mają w swoim składzie wszystkie niezbędne pędzle, a do ich wykonania i wykończenia nie można mieć zastrzeżeń. Możemy jednak pokusić się o uwagę, że jakość pędzli marki Zoeva jest nieco lepsza, niż Hakuro, dlatego tych produktów często używają profesjonalni wizażyści.

Nie jesteśmy w stanie porównać 1:1, gdyż każda z tych firm ma inną filozofię produktu, ale kilka zasadniczych różnic możemy zauważyć.

Włosie w Zoeva jest gęstsze. Tam gdzie Hakuro używa włosia syntetycznego, Zoeva miksuje syntetyk z naturą. Po kilkukrotnym użyciu pędzla Zoeva jego włosie nie jest tak mocno rozbite, jak w przypadku drugiej omawianej marki.

Są to tylko niuanse, mające jednak bezpośredni wpływ na cenę i do codziennego użytku dla dziennego makijażu polskie pędzle będą jak najbardziej odpowiednie. 

Zestaw pędzli – Zoeva Rose Golden

Zestaw pędzli – Hakuro

Paleta cieni – The Balm Nude

Douglas – płyn do mycia pędzli w sprayu

Koszula – Zara