Mój Bourjois

Mój Bourjois

W świecie kosmetycznym istnieje kilka marek, do których jestem szczególnie przywiązana i nie wyobrażam sobie bez nich codzienności. Jedną z ulubionych jest bez wątpienia Bourjois – elegancka marka z historią, dbająca od zawsze o jakość  swoich produktów. Dziś kilka słów chciałabym poświęcić kosmetykom z jej oferty.

Jane i kosmetyki

Bourjois stawia na efekt, kobieta w kosmetykach tej marki czuje się jak diva. Nic dziwnego, bowiem historia Bourjois rozpoczyna się ponad 150 lat temu w paryskim światku artystycznym. Twórca marki, Joseph-Albert Ponsin, zaczynał swą przygodę jako producent produktów dla aktorów, sam z resztą (bez większych sukcesów) zajmując się aktorskim fachem. Na szczęście okazał się genialnym kosmetologiem.

Bourjois

Bourjois jako przyjaciel każdej damy jest pomocny w tuszowaniu niedoskonałości. Cudowny podkład Healthy Mix z witaminami C, E i B5 przykrywa dokładnie oznaki zmęczenia, wyrównuje koloryt skóry i pięknie wygląda na buzi, dodając jej blasku na długie godziny. Jego lekka konsystencja jest idealna na lato, a średnie krycie sprawia, że makijaż jest bardziej naturalny. Jeszcze jedną cechą wartą uwydatnienia jest przepiękny, delikatny zapach z lekką cytrusową nutą.

Healthy Mix

Bourjois od zawsze towarzyszy kobietom w walce o ich prawa. Lubi zatem wyrazistość, zarówno poglądów, jak i wyglądu. Najlepiej podkreśla to maskara Twist Up The Volume z innowacyjną przekręcaną szczoteczką, która za jednym kliknięciem wydłuża rzęsę po rzęsie, a za drugim pogrubia każdą i podkręca. Siła kobiety kryjąca się w jej spojrzeniu dostaje mocne wsparcie.

Rouge Edition

Bourjois jest marką do codziennego makijażu z fantazją, energią i kreatywnością. Takie też są jej produkty, czego przykładem jest paletka 8 cieni do powiek Les Nudes z przepiękną grafiką młodej damy na opakowaniu. Niebanalnie dobrane kolory, mocno napigmentowane i trwałe mienią się i iskrzą, pozostając na powiekach do 12 godzin. Każdy zawiera perłową poświatę i jest bardzo wydajny. Śliczne miedziane złoto, delikatny fiolet, subtelny brąz czy seledynowa zieleń to kolory, które nieczęsto widujemy w codziennych zestawach „nude”, dlatego można wyczarować z nich oryginalny makijaż. Ułatwi nam to panoramiczne lusterko z możliwością obrotowego ustawiania.

The Nude

Bourjois to także marka nowoczesna, wyprzedzająca swoje czasy. Przykładem popierającym powyższe stwierdzenie są doskonałe pomadki Rouge Edition Velvet, o których wspominałyśmy już na naszym blogu i dla których do tej pory nie możemy znaleźć godnego zastępstwa. Trwałość ich jest legendarna, konsystencja zadziwiająco wydajna, a do tego producent dokłada do palety co jakiś czas wspaniałe nowe kolory, jak na przykład makowy poppy days idealnie pasujący do zdjęciowej stylizacji.

Beautiful

Marka z tradycją, dbająca o każdy szczegół swojej oferty, wprowadzająca nowoczesne rozwiązania i od lat utrzymująca dobrą jakość – za to ją cenię i gorąco polecam.

Bourjois

Pomadki Rouge Edition Velvet „Don´t Pink Of It! „, „Poppy Days”

Podkład Healthy Mix

Mascara Twist up the volume

Cienie Les Nudes

Koszula Lambert