Ramoneska – rockowe brzmienie w szafie

Ramoneska – rockowe brzmienie w szafie

Kultowa ramoneska to idealne okrycie na przejściowy okres pomiędzy chłodną zimą  a ciepłą wiosną. Zapakujmy zatem nasze puchówki i parki do szafy i wybierzmy kurtkę motocyklową.

Najczęściej spotkamy ją w popularnych kolorach – czarnym lub ciemnym szarym. Jeśli jednak nie czujecie w sobie ducha rocka czy metalu lub zwyczajnie wymienione barwy nie należą do Waszej palety kolorystycznej; bez problemu znajdziecie ramoneskę w jasnych, pastelowych kolorach. Dzięki tej tonacji można stworzyć fajny sportowy, miejski look. W klasycznej formie zawsze będzie pasowała do białej koszuli, krótkiej spódnicy i szpilek – otrzymacie elegancką stylizację z przysłowiowym „pazurem”. 

W jaki sposób ramoneska zdobyła taką popularność, że cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ? Wszystko zaczęło się od filmu „The Wild One” z Marlonem Brando z 1953 roku (jako pierwszy zaprezentował ten model szerokiej publiczności) oraz grupy Ramones, która ją rozpowszechniła prezentując na koncertach rockowy styl. Model nazwany przez producenta Perfecto, szybko zmienił nazwę na nieformalną – ramoneska. Początkowo fani heavymetalowych brzmień nosili ją do skórzanych spodni i butów na grubej podeszwie, z czasem jednak odkryto jej uniwersalność. Pomimo, że zarówno ramoneski jak i kurtki typu biker nadal symbolizują niezależność, bunt i wolność, mogą pasować do różnego rodzaju casualowych stylizacji.

Do czego nosić ramoneskę? Najlepiej do ubrań teoretycznie do niej nie pasujących – delikatnych, zwiewnych sukienek w stylu girly, bluz sportowych, czarnych lub niebieskich slimów, rozkloszowanych spódnic, szpilek czy botków. W moich stylizacjach najczęściej znajdziecie ją w połączeniu z sukienkami. 😉 Aby stylizacja była udana warto eksperymentować i miksować elementy pochodzące z różnych stylów. Jak ją nosić? Luźno rozpiętą, będzie wyglądać swobodnie. Obecnie w modowym maistreamie za najlepsze stylizacje uznawane są te, w których połączenia kroju, rodzaju materiału i faktury mają wspólny kolorystyczny mianownik. Ramoneska świetnie się do tego nadaje, ma status kurtki unisex, wobec czego podkręci każdą kobiecą stylizacje, nadając jej nieco zadziornego, męskiego charakteru.

Ramoneska, którą mam na sobie pochodzi z Zalando, jej klasyczny szary kolor dobrze łączy się z większością ubrań, które mam w garderobie. Początkowo nie byłam do niej przekonana, ale już po kilku wyjściach zauważyłam, że potrafi zrobić cały look. 🙂 Więcej insiracji znajdziecie w naszych wpisach: http://www.girlsinheels.pl/paisley-dress/; Blog modowy Girls in Heels | Stylistka modowa, stylizacje modowe.

Ramoneska – Freaky Nation

Półgolf – Mango

Spódniczka – Mango

Kozaki – Zara

Czapka – R.M. Williams Australia