Czerwony płaszcz w eleganckim wydaniu

Czerwony płaszcz w eleganckim wydaniu

Ciepły, jednorzędowy płaszcz z Gerry Weber, który wybrałam do dzisiejszej stylizacji stanowi mocny akcent na tle grafitowego garnituru. Jego długość tak charakterystyczna dla stylu „ladylike” będzie pasowała każdej kobiecie, (wysokim do jeansów, korpulentnym do spódnicy, niższym wzrostem do wysokich kozaków) i jest obecnie bardzo silnym trendem, który możemy zaobserwować we wszystkich kolekcjach, które oferują nam sieciówki.

Mój office look został podkreślony kolorem i krojem płaszcza. Mogłam sobie na to pozwolić, dzięki klasycznemu garniturowi, który jest „tłem” dla czerwonej barwy okrycia.

Prosty biurowy outfit można też wzbogacić kolorowymi dodatkami -np.  apaszką czy koszulą w kwiatowy wzór. Wersja dla odważnych: cały garnitur w zdecydowanym kolorze dopasowanym do urody i dress code.

Jeśli chodzi o torebkę, buty, zegarek czy biżuterię –  powinny być raczej stonowane, ale dobrej jakości. Świadczą one nie tylko o naszym dobrym guście, ale o profesjonalizmie – tak, pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Dlatego dobrałam tu czarną skórzaną torbę o fakturze skóry krokodyla (uwielbiam ten motyw), czarne proste szpilki. Oczywiście wysokość szpilek zależy od rodzaju pracy (tylko biuro, czy delegacje, gdzie trzeba się przemieszczać), ale też od naszej umiejętności poruszania się w nich.

Moja propozycja sprawdzi się zarówno na służbowym wyjeździe, jak i na co dzień w biurze. Chcecie więcej eleganckich stylizacji na blogu, czy wolicie casualowe?

Garnitur damski – Gerry Weber

Płaszcz – Gerry Weber

Szpilki – Mango

Torebka – Venezia

Okulary – Gino Rossi

Biżuteria – Tous, Thomas Sabo