Relaksujący masaż – Salon Manifiq

Relaksujący masaż – Salon Manifiq

Dzisiejszy wpis będzie poświęcony zaletom masażu relaksacyjnego, których jest bardzo wiele, a my miałyśmy okazję sprawdzić czy rzeczywiście warto. 😉

Masaż jak powszechnie wiadomo działa pozytywnie na aspekty zdrowotne organizmu takie jak poprawa krążenia czy przywrócenie właściwego rytmu serca, ale również poprawia samopoczucie. Pozwala choć na chwilę zapomnieć o problemach i obowiązkach. Odpręża i jak sama nazwa wskazuje – relaksuje. Zmniejsza napięcie mięśni, a to przekłada się na rozluźnienie całego organizmu i to właśnie stanowi główny cel dla jakiego tak chętnie korzystamy z oferty masaży.

Regularne uczęszczanie na masaż relaksacyjny zmniejsza poziom stresu, powoduję poprawę wyglądu skóry, jak również ujędrnia ciało. Pomaga zmniejszyć zmęczenie fizyczne oraz psychiczne. Przeciwwskazaniem do jego stosowania mogą być jedynie pewne schorzenia czy choroby, podczas których lekarz prowadzący nie zaleca stosowania masażu. Takich dolegliwości jest jednak mało, a w wielu przypadkach masaż jest wręcz zalecany. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny jest całkowicie bezpieczny. Zazwyczaj cechują go delikatne, rytmiczne ruchy rąk terapeuty, które mają kluczowy wpływ na rozluźnienie naszych mięśni.

W Studio Manifiq wybrałyśmy: relaksujący masaż pleców (Rina) oraz masaż twarzy (Jane). Nie wiem czy wiecie, ale regularny masaż twarzy zapobiega powstawaniu zmarszczek i jest tak samo ważny jak dobry krem do twarzy.

Atmosfera spokoju oraz relaksacyjna muzyka w tle dają dodatkowo efekt pełnego wyciszenia, dlatego warto korzystać z masaży, na pewno każda z nas znajdzie odpowiedni dla siebie.

https://www.facebook.com/KasiaManifiq/