Sukienka z bufkami

Sukienka z bufkami

Niekwestionowaną bohaterką dzisiejszej sesji, wykonanej na schodach poznańskiego Teatru Wielkiego, jest przepiękna sukienka z czarnego szyfonu. Jej półprzejrzystość, interesujący krój oraz piękny haft sprawiają, że nie można przejść obok niej obojętnie. Idealnie pasuje do operowego otoczenia.

Dziewczyna na schodach opery - zdjęcie od dołu

Rękawy sukienki mają dodatkową objętość wokół ramienia i są zebrane na dole gumką. Tworzą urocze bufki, tak popularne w ostatnich sezonach. Chcąc poczuć się wyjątkowo wystarczy zaopatrzyć szafę w kilka sukienek i bluzek z takimi efektownymi rękawami – to najprostszy przepis na bycie stylową i szykowną. 

Zbliżenie na bufki sukienki

Zamiłowanie do bufiastych rękawów istnieje od czasów europejskiego Renesansu, jednakże obecnie stylistki modowe ulegają mu coraz częściej. Bufiasty rękaw to synonim kobiecości, pociąga nas ze względu na wszystko, co symbolizuje: moc, śmiałość i romantyzm. Ubierając bufki, z miejsca stajesz się przebojowa.

Dziewczyna w pięknej sukience schodzi po schodach

Przykłady pięknych stylizacji z bufiastymi rękawami przytaczałyśmy już na naszym blogu modowym. Zapraszamy chociażby tutaj: http://www.girlsinheels.pl/lace-dress/, czy tutaj: http://www.girlsinheels.pl/marynarka-oversize/.

Dziewczyna na schodach opery w długim kardiganie
Dziewczyna na schodach opery w długim kardiganie i kapeluszu

Elegancka czarna sukienka dobrze czuje się jedynie w towarzystwie szpilek i kopertówki na łańcuszku. Podczas chłodnego wieczoru warto otulić ją długim kardiganem, a by na całą noc pozostała w pamięci, wystarczy ubrać do niej czarny kapelusz z dużym rondem. Powstaje stylizacja godna operowej divy. 😉

Dziewczyna w kapeluszu

Sukienka – H&M

Szpilki – Oxitaly

Kardigan – Lost Ink

Kapelusz – Primark

Torebka – Wittchen

Okulary – Jimmy Choo

Dziewczyna w czarnej sukience i okularach bawi się włosami
Dziewczyna trzyma rąbek sukienki