Pielęgnacja delikatnych włosów

Pielęgnacja delikatnych włosów

Cienkie i delikatne włosy często są zmorą ich właścicielek. Marzą one o gęstych pasmach, ale to geny decydują o grubości i rodzaju naszych włosów. 

W dzisiejszym wpisie, postaram się powiedzieć kilka słów o cienkich włosach, których jestem szczęśliwą (TAK!) posiadaczką. Zacznę od tego, że nie zawsze uważałam je za atut. Byłam w stosunku do nich nastawiona raczej negatywnie, z uwagi na konieczność częstego mycia i brak trwałości fryzury. Swoje zdanie zmieniłam po długim czasie, przede wszystkim dlatego, że w końcu zauważyłam jak wiele mają zalet.

Pierwszą z nich jest łatwość i szybkość mycia oraz schnięcia. Potrzebuje w zasadzie kilku minut, aby je umyć i kilkunastu by same wyschły (jak niezdrowe dla włosów jest suszenie suszarką szczególnie przy delikatnych włosach każdy wie, tu problem nie istnieje, już ręcznik założony na głowę po myciu osusza w połowie moje włosy).

Drugą zaletę stanowi strzyżenie, moje włosy nie są krótkie, co za tym idzie łatwo je skrócić dlatego opanowałam sztukę ich obcinania sama. Używam do tego specjalnych fryzjerskich nożyczek – kilka minut na przeczesanie mokrych włosów tak aby można było wykonać równe cięcie i voila! Moja fryzura została odświeżona.

Trzecia zaleta to według mnie – brak konieczności farbowania. Oczywiście jeśli, któraś z was nie lubi swojego koloru włosów lub jest posiadaczką siwiejących włosów – rozumiem powód decyzji. Sama przez długi okres czasu farbowałam włosy na bardzo jasny blond, czego zresztą żałuję. Farby bardzo niszczą włosy (szczególnie te cienkie) – po kilku latach ciągłego farbowania stają się łamliwe, rzadkie i „popalone”.

Czwartym atutem jest fakt, że cienkie włosy nie obciążają cebulek. Małe średnicą, oraz kruche wagą, nie powinny sprawiać problemu skórze naszej głowy. Dodatkowo; nie „grzeją” podczas upałów.

Jakich kosmetyków używam do pielęgnacji? Przede wszystkim szamponów dedykowanych moim włosom. Najczęściej wybieram marki „apteczne”: Dermena, Pharmaceris, Klorane. Dlaczego? Skład tych produktów jest inny niż szamponów drogeryjnych, a dla moich cienkich włosów stanowi to ogromną różnicę, którą można odczuć już po spłukaniu produktu wodą.

Przed rozczesaniem mokrych włosów używam olejku MoroccanOil, ułatwia on rozdzielenie pasm i tym samym zapobiega plątaniu i wyrywaniu kosmków.

Włosy cienkie i delikatne są rzadsze, dlatego warto pomóc im od środka. Preparaty, które stosuję polecił mój dermatolog. Są to suplementy bogate w składniki wzmacniające włosy, skórę i paznokcie. Dlaczego warto? Przede wszystkim już po 2 tygodniach stosowania widać różnicę, włosy są gęstsze i bardziej lśniące, paznokcie są mniej łamliwe, a skóra wydaje się zdrowsza. Amocon Forte, Gelacet w saszetkach oraz tabletki Kerabione to moi sprzymierzeńcy 🙂

Mam nadzieję, że odczarowałam mit rzadkich włosów, które szybko się przetłuszczają. Cienkie włosy są piękne, trzeba tylko o nie odpowiednio zadbać. Nie potrzebują tak wiele uwagi, są łatwe i bardzo wdzięczne w utrzymaniu :).

Szampony – Dermena, Pharmaceris

Olejek – MoroccanOil

Suplementy – Gelacet, Amocon Forte (saszetki), Kerabione (tabletki)

Sukienka i swterek – New Look