Zielona elegancja

Zielona elegancja

Bycie elegancką w zestawie stworzonym z kompletu w soczystej zieleni nie przysparza mi najmniejszych trudności. Po prostu dokładam do zestawu moje ukochane szpilki w wężową skórę oraz T-shirt z napisami i praktycznie jestem gotowa na spotkanie w poznańskim Starym Browarze. Dobieram pod pachę idealną w wymiarach baguette bag i na koniec wciskam na nos wesołe różowe okulary. Przecież lubimy w przyszłość patrzeć w optymistycznych barwach. 😉

Dziewczyna ubrana na zielono opiera się o ścianę

Soczysta zieleń przynosi ukojenie, nasuwa skojarzenia z naturą, z lasem, skoszoną trawą…. Jest na tyle sugestywna, że w zasadzie w powietrzu można wyczuć świeżość. Zielony to przecież kolor optymizmu, nowego początku oraz nadziei. Poprawa nastroju jest natychmiastowa, niemal wyczuwalna, dlatego zachęcam, wraz z wieloma modowymi stylistkami, by zaprosić ten kolor do szafy.

Dziewczyna ubrana na zielono obraca się w stronę obiektywu z uśmiechem

Uniwersalność zieleni polega na tym, że można ją łączyć z wieloma innymi kolorami, od pasteli, przez beże i kolory ziemi po kontrastowe róże i fiolety. Można także zieleń połączyć z kolorami bardziej klasycznymi, powstanie wtedy bardziej wyważony look.

Dziewczyna w różowych okularach i z ręką w kieszeni

U nas na blogu zieleń pokazywana była niejednokrotnie, jednakże chciałabym dziś przypomnieć Wam przede wszystkim sweterek z tej oto stylizacji: http://www.girlsinheels.pl/autumn-walk/.

Dziewczyna w różowych okularach poprawiająca sobe włosy

Kolory w szykownych garniturach wymagają trochę odwagi, jednakże uważam, że warto przełamać się i korzystać z dobrodziejstwa mnogości tonów w komponowaniu klasycznej garderoby. Nie wszystko co biznesowe czy też wymagające ram i konwencji musi się kręcić wokół szarości, czerni i bieli.

Dziewczyna w białym t-shircie z zielonymi i różowymi napisami

Płaszczyk – Gerry Weber

Spodnie – Gerry Weber

Szpilki – Högl

Torebka – Zara

Okulary – Marc Jacobs

Zdkjęcie zielonych garniturowych spodni i szpilek

Stylizacja powstała dzięki Karolinie z @karoliny.style. Dziękujemy!